Войти

Архітектурні вимоги

КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХVІ сесія міської ради VІ скликання
РІШЕННЯвід 27 листопада 2012 року м. Кременчук

 

Про затвердження «Архітектурно-містобудівних вимог щодо розташування спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами у м. Кременчуці»З метою приведення рішень Кременчуцької міської ради у відповідність до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про рекламу», керуючись ст. 25, 26, 30, 52, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кременчуцька міська рада Полтавської області вирішила:
1. Затвердити «Архітектурно-містобудівні вимоги щодо розташування спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами у м. Кременчуці» (додається).
2. Дане рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення.
3. Опублікувати дане рішення в офіційному виданні Кременчуцької міської ради газеті «Вісник Кременчука» (головний редактор Фельдман М.В.) в 5-денний термін з дня його прийняття.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Погрібного А.М., постійну депутатську комісію з питань підприємницької діяльності, побутового та торгівельного обслуговування та регуляторної політики (голова комісії Шаповалов Ю.А.). 
Строк контролю: базове відстеження - у 10-денний термін з дня прийняття рішення; повторне відстеження - через рік після набрання ним чинності; періодичне відстеження – раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження.

Міський голова О.М.БАБАЄВДодаток 1Зонінг з розташування окремо стоячих спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами на території міста КременчукаМетодичною основою для розробки зонінгу зовнішньої реклами у м.Кременчуці є «Методичний посібник з розробки та впровадження Правил використання та забудови міст» Київ, 1998 р. В.Гусапов, Ю.Білоконь, В. Неддельман, О.Вишкулай.
Картографічною основою даної роботи є карта м.Кременчука, надана УМА м.Кременчука в масштабі: 1:10000, а також генеральний план міста, виконаний «Діпромістом» м.Київ у 2010році.
м.Кременчук є ядром міської агломерації, яка складається з містКременчука, Світловодська, Комсомольска, та селищ Кохнівки, Градизька, Власівки, Козельщини, Піщаного. Через те, що ця агломерація насичена підприємствами промислового та сільськогосподарського призначення, продукція цих підприємств потребує значного рекламного супроводження як виробниками, так і реалізаторами, а також бізнес-структурами, що мають зацікавленість у роботі на території міста Кременчука.
Виходячи з цього, вулиці м.Кременчука надзвичайно привабливі для розміщення реклами об’єктів підприємництва зазначеної агломерації та зовнішніх суб`єктів підприємництва, в тому числі обласного, державного та міжнародного значення, а також політичних сил.

Зонінг враховує такі чинники: 
- Типорозміри рекламних конструкцій;
- Комерційну привабливість окремої ділянки вулиці, на яку розповсюджується вказаний зонінг;
- Насиченість вказаної ділянки рекламними конструкціями;
- Наявність зон загального користування та зелених зон;
- Містобудівну ситуацію та перспективу її зміни;
- Архітектурну доцільність, включаючи населеність в даному місці, архітектурні вимоги, зовнішній вигляд та містобудівну ситуацію, а також рекреаційні зони та саніторано-захисні зони, санітарні вимоги та інженерні мережі міста;
- Місцеві регуляторні акти:
«Правила забудови м.Кременчука».
«Генеральний план м.Кременчука»,
«Правила розміщення реклами м.Кременчука»,
«Порядок утримання фасадів у м.Кременчуці»,
«Правила благоустрію м.Кременчука».
- Плани функціональних територій, або вулиць та доріг міста по категоріях (І, ІІ, ІІІ).
- Генеральний план міста.
Складовою частиною зонінгу є карта-схема розташування зон, на якій вулиці міста діляться на зони А,Б,В,Г,Д.

В зоні А забороняється розміщення рекламних конструкцій на:
-території інвентаризованих зелених та рекреаційних зон загального користування (в межах визначених інвентаризацією цих зон), окрім рекламних конструкцій які передбачені проектами благоустрою та реконструкції зелених зон;
-бульварі Пушкіна (від ринку «Придніпровський» до площі Незалежності,); 
-площі Незалежності;
-площі Перемоги;
-мостовому переході через р.Дніпро (автомобільний ярус), крім двосторонньої зовнішньої реклами на опорах освітлення площею не більше 1.6 кв. м. з однієї сторони і комплексу соціальної та комерційної реклами з 8 площин на несучих пілонах.

До зони Б входять такі вулиці: 
-вул.Леніна; 
- вул. Красіна (від вул. Пролетарська до набережної р. Дніпро);
-вул. Чапаєва;
-вул. Жовтнева (від вул. Шевченка до вул. Жадова); 
-вул. Перемоги;
- вул. Шевченка (від вул. Воровського до вул. Красіна); 
- вул. Гагаріна (від вул. Першотравнева до вул.Леніна);
-вул. Пролетарська (від вул. Першотравнева до вул. Красіна); 
-вул. Бутиріна; 
-вул. Гоголя;
-Привокзальна площа залізничного вокзалу;
-вул. Коцюбинського ( від пл. Перемоги до вул.Гоголя);
-вул. Жадова;
-вул. Воровського (від бульвару Пушкіна до вул Гагаріна);
-вул.Свердлова;
-пров. Челюскінців; 
-пров. Крупської;
-пров. Першотравневий;
-вул. Логвинова;
-вул. Штабна;
-вул. Радянська;
-вул. 29-го вересня;
-вул. К.Маркса;
-вул. Горького;
-вул. Цюрупи;
-вул. Квартальна;
-пров. Поштовий.
На вулицях зони Б дозволяється розташування площинних окремо стоячих спеціальних конструкцій для розміщення реклами, (далі ОССК) тільки типу «сіті-лайт», «призмотрон» та «скроллер», на основі висотою 45-70 см, з розмірами площин не більше 2.5 м.кв. однієї з сторін, але не більше 2-х площин; в районі перехресть вулиць дозволяється встановлювати 3-х площинні ОССК вищезазначеного розміру з висотою основи 2-2.3м, з інтервалом між об`єктами реклами не менше 25м. 

До зони В входять такі вузлові перехрестя магістральних вулиць: 
-вул. 60- річчя Жовтня - проспект Полтавський - проспект 50-річчя Жовтня;
-вул. Московська - вул. 60-річчя Жовтня;
-вул. Московська - вул. Київська;
-вул. Київська - вул. 60-річчя Жовтня;
-вул. Пролетарська - вул. Першотравнева; 
-вул. Приходька вул. Сербіченка - пров. Літературний;
-вул. Леонова - вул. Першотравнева - вул. Халаменюка;
-вул. 60-річчя Жовтня - вул. Красіна - вул. Хорольська;
-вул. Генерала Манагарова - вул. Республіканська;
-вул. Республіканська - вул. Космічна - вул. Червоноармійська.
-вул. Леонова - вул. Ярмаркова;
-вул. Героїв Сталінграда - проспект 50 років Жовтня;
-вул. Карнаухова - проспект 50 років Жовтня;
-вул. Пролетарска - вул. Бутиріна. 
На зазначених перехрестях дозволяється розташування ОССК тільки згідно «Схем розміщення ОССК», розроблених та затверджених рішенями виконавчого комітету міської ради до 01. 04. 2013р. Зона В діє на відстані 
40 м. від точки примикання проїжджої частини однієї вулиці до іншої.

До зони Г входять такі вулиці: 
- вул. Республіканська;
- вул. Макаренка;
- пров. К. Лібкнехта;
- пров. Літературний;
- вул. І.Приходька;
- вул. Першотравнева;
-вул. Пролетарська (крім відрізку від вул. Першотравнева до вул. Красіна);
- вул. Халаменюка;
- вул. 50 років СРСР;
- вул. Красіна (від вул. 60 років Жовтня до вул. Пролетарська);
- вул. 60 років Жовтня;
- вул. Київська;
- просп. 50 років Жовтня;
- вул. Московська (від вул. Миру до вул. Л. Чайкіної);
- просп. Полтавський (від просп. 50 років Жовтня до вул. Аерофлотська).
На вулицях зони Г забороняється встановлення нових ОССК площею більше 6м.кв.(однієї площини). Відстань між ОССК повинна становити не менше 50 м за виключенням ОССК на які вже отримано дозволи. 

До зони Д відносяться всі інщі вулиці міста, що не увійшли до зон А,Б,В,Г, на яких ОССК встановлюються згідно з діючими «Правилами розміщення зовнішньої реклами у м. Кременчуці». 
На вулицях зони Д відстань між ОССК площею менше 6 м.кв. не повинна бути меншою за 25 м. (незалежно від просторової орієнтації).
Відстань між ОССК площею до 9 м.кв. не повинна бути меншою за 50 м. (незалежно від просторової орієнтації).
Відстань між ОССК площею більше 9 м.кв. не повинна бути меншою за 75 м. (незалежно від просторової орієнтації).

Прикінцеві положення.
Відстань між різними типами площинних ОССК зони Д повинна бути не менше 25м.
Зворотня сторона одностороннього щита повинна бути обов`язково зашита листовим матеріалом для захисту від поривів вітру та мати естетичний зовнішній вигляд.
ОССК у вигляді перетяжок на вулицях заборонено за вийнятком використання для святкового прикрашення міста, надання населенню суспільно-корисної інформації або проведення акцій міською владою на короткі проміжки часу, але не нижче, ніж 5 м від полотна дороги.
Виносні ОССК дозволяється встановлювати біля стіни приміщення, яке займає розповсюджувач реклами з визначенням місця розташування з точністю до 1-го метра. Площа виносної реклами не повинна перевищувати 1 м. кв. або 1.2м. х 0.8м. однієї сторони . Кількість сторін –не більше двох. Кількість місць в одному блоці може бути не більше 3-х.
Реклама на вуличних меблях, малих архітектурних формах, вуличному обладнанні може бути розташована тільки за умови наявності місць для реклами в проектній документації або в технічних паспортах зазначених об`єктів.
На стовпах електроосвітлення чи тролейбусної контактної мережі дозволяється розташовувати ОССК розміром 1,8х1,2м або 1.2 х 0.8м на однаковій висоті 4м від рівня землі до нижнього краю площини (але не з боку проїжджої частини вулиці).

Начальник управління містобудування та архітектури О.Г. ВолощенкоДОДАТОК 2Організація огородження місць проведення робіт на проїжджу частину дороги

Додаток визначає порядок і способи організації руху транспортних засобів і пішоходів у місцях виконання робіт, що забезпечують безпеку як працюючих на дорозі, так і всіх учасників дорожнього руху. 
До початку провадження робіт з монтажу конструкцій організація повинна мати схеми організації руху транспортних засобів і пішоходів на ділянці проведення робіт. На схемах показують місця розстановки дорожніх знаків, огороджень, розташування сигнальних ліхтарів та іншого. На схемі вказують вид і характер робіт, терміни їх виконання, найменування організації, що проводить роботи, прізвища посадових осіб, що склали схему і відповідальних за проведення робіт. 
Для повторюваних однотипних робіт допускається використання типових схем огородження місць виконання робіт. На типовий схемою показують місця розстановки дорожніх знаків, огороджень, розташування сигнальних ліхтарів та вказують найменування організації та прізвища посадових осіб, що склали схему проведення робіт. 
Схеми організації руху і огородження місць виконання робіт по монтажу конструкцій повинні бути затверджені керівником організації і завчасно узгоджені з органами Державної автомобільної інспекції (ДАІ). 
Роботи з експлуатації рекламних конструкцій пов'язаних із частковим заняттям проїжджої частини залучається техніки (прибирання сміття, миття, фарбування, зміни зображення та інших експлуатаційних робіт) виконуються згідно типових схем огородження місць виконання робіт, з повідомленням місцевих органів ДАІ про проведення названих робіт. 
Невідкладні роботи з усунення пошкоджень конструкцій порушують безпеку, а також аварійні роботи, допускається виконувати без попереднього узгодження та затвердження схем з умовою обов'язкового сповіщення органів ДАІ про місце і час проведення робіт, якщо їхня запланована тривалість становить більше однієї доби. 
При організації руху в місцях виконання робіт повинні застосовуватися всі необхідні технічні кошти, передбачені схеми. Відхилення від затверджених схем застосування несправних технічних засобів неприпустимо. 
До повного облаштування ділянки проведення робіт тимчасовими знаками і огородженнями не допускається проведення робіт. 
Межами ділянки проведення робіт слід вважати перше і останнє огороджувальної засіб, встановлене на проїжджій частині, узбіччі або тротуарі, що змінює напрямок руху. 
Колір сигнальних вогнів або світлоповертаючих елементів, застосовуваних спільно з огороджувальними пристроями, повинен бути червоним. 
Сигнальні ліхтарі встановлюють на висоті 1,5-2 м над рівнем проїзної частини. Потужність ламп у світильники не повинна перевищувати 25 Вт. Відстань їх видимості при нормальній прозорості атмосфери повинно дорівнювати 100-300 м. Вони не повинні викликати осліплення учасників руху. Сигнальні ліхтарі включають з настанням вечірніх сутінків, вимикають із закінченням ранкових сутінків. У денний час ліхтарі включають за наявності димної імли або туману. 
Для збереження оптимальної пропускної здатності дороги не слід без необхідності обмежувати швидкість руху в містах робіт менше 40 км / год. 
Рух зі швидкістю менше 40 км / год на ділянках виконання робіт допускається тільки у виняткових випадках, коли геометричні параметри дороги, якість покриття, умови робіт або погодні умови не дозволяють здійснювати рух з більшою швидкістю. 
Для плавної зміни швидкостей транспортних засобів перед ділянкою дорожніх робіт необхідно проводити послідовне зниження швидкості ступенями з кроком не більше 20 км / год. Кількість знаків, що обмежують швидкість, залежить від різниці швидкостей до і після обмеження. 
На багатосмугових дорогах для забезпечення безпечних траєкторій руху в місцях виконання робіт доцільно спільне застосування направляючих конусів, віх або стійок. 
Всі тимчасові дорожні знаки та інші технічні засоби організації руху, пов'язані з проведеними роботами, після завершення робіт слід негайно збирати. 
Розміри тимчасових знаків, використовуваних для організації руху в місцях виконання робіт, не повинні бути менше тих, які застосовуються для даної категорії дороги.
Ділянки з обмеженою видимістю 
Ділянки з обмеженою видимістю представляють собою істотну небезпеку для руху транспортних засобів. При виконанні робіт на таких ділянках ця небезпека збільшується, тому за кордон зони робіт необхідно прийняти початок ділянки з обмеженою видимістю і тимчасові дорожні знаки встановити перед цією ділянкою. 
Ділянки в зоні населених пунктів 
При роботах на пішохідних або велосипедних доріжках у разі неможливості пропуску пішоходів або велосипедистів поруч з ремонтованих ділянкою необхідно передбачати тимчасову перепустку пішоходів або велосипедистів по узбіччю. На початку та в кінці обходу ремонтованого ділянки повинні бути встановлені тимчасові містки через кювети. При цьому зона виходу пішоходів або велосипедистів на узбіччя повинна бути позначена направляючими конусами та огороджена бар'єрами, а на дорозі встановлені необхідні дорожні знаки. 
У населених пунктах, що мають міський поперечний профіль або невелику відстань до забудови (менше 5 м), при проведенні робіт, захоплюючих тротуар, необхідно обладнати додаткові (тимчасові) пішохідні переходи з двох сторін за межами зони робіт. 
Тимчасовий пішохідний перехід не влаштовують, якщо до наступного чинного переходу менше 150 м. У цьому випадку пішохідний потік пропускають з цього найближчого переходу. 
Організація руху в місцях короткотермінових робіт 
При проведенні короткотермінових робіт розстановка дорожніх знаків і огорож може виконуватися за спрощеними схемами. 
Під короткостроковими роботами слід розуміти роботи з монтажу, поточного ремонту та утримання конструкцій, тривалістю не більше 6 годин, а після їх закінчення проїжджа частина і узбіччя повністю звільняються від машин і механізмів, огороджувальних пристроїв, тимчасових дорожніх знаків і поновлюється безперешкодний рух транспортних засобів по всій ширині проїжджої частини. 
Якщо короткострокові роботи не викликають звуження проїзної частини, зону робіт огороджують. 
У разі виходу робітників для проведення робіт на зустрічну смугу руху необхідно з числа робітників завчасно виставляти двох регулювальників з червоними нарукавні пов'язки і жезлами, які закривають рух транспорту на час робіт. 
При короткострокових роботах, що викликають звуження проїзної частини, необхідно використовувати імпульсну дорожню стрілку (знаки 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3 "Об'їзд перешкоди"), тимчасові знаки 3.24 "Обмеження максимальної швидкості", що встановлюються на огороджувальні бар'єрі або машині прикриття, а також два знаки 1.25 "Дорожні роботи", один з яких закріплюють на передній частині автомобіля-ремонтера, а другий встановлюють за 50 м до зони ремонтних робіт. 
Спецтехніка, яка бере участь у проведенні короткотермінових робіт, повинна бути обладнана проблисковими маячками жовтого кольору. 
основні положення щодо забезпечення техніки безпеки при виконанні робіт 
Щодня перед початком робіт необхідно перевірити наявність технічних засобів, передбачених схемою, і при необхідності замінити що прийшли в непридатність або встановити відсутні кошти. 
Робітники, які виконують дорожні роботи, повинні бути забезпечені сигнальної одягом (жилетами) яскраво-помаранчевого кольору, що надівається поверх звичайної спецодягу. 

Начальник управління контролю за станом благоустрою та екологічної безпеки С.О.ГаріфовДОДАТОК 3Номенклатура конструкторських документів, що розробляються на спеціальної конструкціюОбсяг необхідної документації визначається розробником відповідно до вимог діючих регламентів і стадією проектування залежно від характеру, призначення або умов виробництва. 
Документи в залежності від характеру, призначення або умов виробництва вироби і можуть бути, на розсуд розробника, суміщені. 
Документація на виріб може включати в себе основні комплекти креслень по розділах: 
- конструкції залізобетонні; 
- конструкції металеві; 
- конструкції дерев'яні; 
- антикорозійний захист; 
- силове електрообладнання; 
- робочі креслення типових і повторно застосовуваних виробів (елементів, конструкцій, вінілу) і вузлів; 
- робочі креслення нетипових виробів (елементів конструкцій); 
- замовні специфікації і відомість обсягів монтажних робіт; 
- креслення загальних видів нетипових конструкцій і не стандартизованого устаткування, а також 
- інші комплекти. 
Види документів Таблиця 1

Графічні і текстові документи в залежності від способу виконання і характеру використання наведено в табл. 2.


Таблиця 2 

Для одержання дозволу на розміщення зовнішньої реклами заявник подає до робочого органу проект спеціальної конструкції (за необхідністю) з наступними частинами:
- складальне креслення,
- креслення загального виду,
- габаритні креслення,
- специфікація,
- пояснювальна записка,
- розрахунок.

Начальник управління контролю за станом благоустрою та екологічної безпеки С.О.Гаріфов

Архітектурно-містобудівними вимоги щодо розташування спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами


1. Загальні положення
1.1. Ці архітектурно-містобудівні вимоги (в подальшому Вимоги) є технічним регламентом, який регулює, у відповідності до Закону України «Про рекламу», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», містобудівного законодавства та Державних стандартів України розташування спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами. Технічні вимоги до фундаментів регулюються у відповідності до Державних будівельних норм (ДБН), технічні вимоги до конструкцій, металоконструкцій та обладнання застосовуються у відповідності до Державних стандартів України (ДСТУ), що виникають при: проектуванні, виробництві, розташуванні, монтажу, експлуатації та утилізації спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами. 
Вимоги регламентують мінімально необхідні технічні вимоги: безпеки для життя та здоров'я людей, майна фізичних або юридичних осіб, державного або комунального майна, охорони навколишнього середовища під час проектування, виробництва і монтажу, а також забезпечують безпечну експлуатацію (включаючи ремонт і модернізацію), утилізацію спеціальних конструкцій.
1.2.Дія Вимог поширюється на спеціальні конструкції, незалежно від країни виробника, територіального розташування, а також на спеціальні конструкції на будівлях і спорудах.
1.3.Розташування спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами на території міста Кременчука регламентується «Зонінгом з розташування окремо стоячих спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами на території міста Кременчука» додаток 1.
2. Визначення термінів
2.1. У Вимогах терміни вживаються в такому значенні:
2.1.1. Відповідальний за експлуатацію - особа, що експлуатує спеціальну конструкцію і несе відповідальність за виконання вимог експлуатаційної документації, а також вимог технічної безпеки при експлуатації, зафіксованих в технічному паспорті.
2.1.2. Демонтаж – комплекс заходів, які передбачають відокремлення спеціальної конструкції разом з основою від місця її розташування та транспортування до місця її подальшого зберігання. Демонтаж спеціальних конструкцій є заходом усунення порушень порядку розміщення зовнішньої реклами у м. Кременчуці відповідно до діючих на момент демонтажу нормативно-правових актів.
2.1.3. Евакуація – переміщення самовільно встановленого рекламного засобу як захід, який передбачає відокремлення спеціальної конструкції без основи від місця її розташування та транспортування до місця його тимчасового зберігання без завдання матеріальної шкоди у вигляді пошкодження рекламного засобу.
2.1.4. Електрообладнання - будь-яке обладнання, призначене для виробництва, перетворення, передачі, розподілу чи споживання електричної енергії, наприклад: машини, трансформатори, апарати, вимірювальні прилади, пристрої захисту, кабельна продукція, електроприймачі.
2.1.5. Електроустановка спеціальної конструкції - будь-яке сполучення взаємопов'язаного електрообладнання, безпосередньо відноситься до спеціальної конструкції.
2.1.6. Експлуатація - стадія життєвого циклу спеціальної конструкції, на якій здійснюється використання спеціальної конструкції за призначенням, її технічне обслуговування та поточні ремонти.
2.1.7. Проектна документація – комплект документації, що включає описову частину, креслення, розрахунки за навантаженнями та технічний паспорт виробу.
2.1.8. Рекламна площа - площа поверхні рекламного засобу, на якій розміщується реклама.
2.1.9. Спеціальні конструкції - пересувні та стаціонарні конструкції (світлові та несвітлові, наземні та неназемні (повітряні), плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, тролі, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції, аеростати, повітряні кулі тощо), проекційні, лазерні та інші технічні засоби, вуличні меблі з елементами реклами та інші технічні засоби постійного територіального розташування, які використовуються для розміщення зовнішньої реклами.
2.1.10. Термін експлуатації спеціальної конструкції - календарна тривалість експлуатації, при досягненні якої експлуатація спеціальної конструкції повинна бути або припинена, або продовжена на підставі результатів обстеження спеціальної конструкції.
2.1.11. Технічний паспорт виробу - документ, що ідентифікує спеціальну конструкцію і містить необхідні відомості про її технічні характеристики та вимоги до експлуатації.
2.2. Терміни, що не визначені у Вимогах, вживаються у значенні визначеному законодавством України.
3. Вимоги безпеки при розташуванні спеціальних конструкцій
3.1. Спеціальні конструкції повинні відповідати таким вимогам.
Спеціальні конструкції можуть бути встановлені:
- окремо на фундаментах;
- на зовнішніх стінах, дахах або інших конструктивних елементах будівель, споруд, опорах, парапетах, огорожі;
- на тротуарах, якщо це не ускладнює пересування пішоходів (ширина пішохідної зони тротуару визначається з розрахунку смуги руху пішохода, що дорівнює 0,75 метра і обчислюється відповідно до інтенсивності пішохідного руху), у смугах відводу автодоріг, включаючи придорожні і розділові смуги;
- із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків;
3.2. Окремо розташовані спеціальні конструкції та спеціальні конструкції, які розміщено на будівлях та спорудах не призначаються для переміщення цих конструкцій вручну силами однієї людини, без розбирання (або часткового розбирання).
3.3. Тимчасові виносні спеціальні конструкції загальна рекламна площа якої не повинна перевищувати двох квадратних метрів розміщуються тільки під час роботи підприємства (установи, організації), що рекламують свої товари (послуги) та встановлюються тільки за межею пішохідної частини тротуару, або в межах відмостки.
3.4. Фундамент наземної спеціальної конструкції, що виступає над поверхнею землі, повинен бути декоративно оформлений у відповідності до погодженої управлінням містобудування та архітектури проектної документації.
3.5. В місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, спеціальні конструкції можуть розміщуватися в одну лінію з фасадами будівель або огорожами але не далі 1 м від зазначених споруд.
3.6. Для окремо розташованих спеціальних конструкцій у межах червоних ліній вулиць, яскравість або освітленість елементів зображення з внутрішнім або зовнішнім освітленням, не повинна перевищувати аналогічні характеристики дорожніх знаків (в спірних питаннях освітленість вимірюється санітарною службою).
3.7. Надахові спеціальні конструкції повинні обов`язково проходити технічну експертизу проекту.
3.8. Спеціальні конструкції повинні мати маркування із зазначенням найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії.
3.9. Спеціальні конструкції не повинні:
- мати схожість з технічними засобами організації дорожнього руху і спеціальними сигналами, а також створювати враження перебування на дорозі транспортного засобу або пішохода, що регламентується нормативними документами ДАІ;
- викликати засліплення світлом, у тому числі відбитим: учасників дорожнього руху, в пішохідній зоні – пішоходів, що регламентується нормативними документами ДАІ;
- освітлювати квартири житлових будинків спрямованим світлом або відбитим світлом яскравість якого перевищує санітарні норми і визначається міською санітарно-епідеміологічною станцією;
- створювати перешкоду візуальному сприйманню містобудівних візуальних об’єктів, а саме зелених рекреаційних зон, зон відпочинку, архітектурних пам’яток та архітектурних ансамблів, що регламентується додатком 1 до Вимог;
- загороджувати дорожні знаки та світлофори, заважати сприйняття водієм дорожньої обстановки або заважати

Оформление свадеб

Шар-сюрприз - это большой шар, размером от 0,8 м до 2,5 м, который заполняется сотней маленьких шариков. В маленькие шарики можно положить записочки с пожеланиями, конфетти, мишуру. Читать далее

Букеты из конфет

Новинка на рынке праздничных услуг!
Для самых требовательных ценителей сладостей - самый оригинальный и потрясающий подарок - букет из конфет! Балуйте своих близких! Читать далее

Промо-акции

«Рекламный центр на Московской» возьмет на себя все хлопоты и эффективно проведет для Вас промо-акцию в Кременчуге, Светловодске и Комсомольске. Читать далее
РА «Рекламный центр на Московской» ® 2004-2011 РА «Информ-щит» ® 2008 РА «Промо-люкс» ® 2008 Разработано студией - SDA
Rambler's Top100